21. yüzyılda başarılı olabilmenin ve dünyaya uyum sağlayabilmenin yolu, eğitimden geçmektedir bu nedenle her yıl, dünyanın dört bir yanından yüz binlerce insan, gelişmiş ülkelerin eğitim sisteminden yararlanmak ve farklı kültürleri tanımak amacıyla seyahat etmektedir. Türkiye de bu ülkelerden birisidir.

Günümüzde, birçok kişinin kariyere yönelik öncelikli çalışmalarından birisi de yurtdışı eğitimdir. Artık herkes, iş bulmak ya da işini korumak için yabancı dil bilmenin ve yurtdışında bulunmanın önemine inanıyor. Başta AB’ye katılım süreci olmak üzere, turizm ve sanayide uluslararası ilişkilerin artması, yurtdışı eğitimi daha avantajlı hale getirmiştir.

Küreselleşen ve bilgi ekonomisine giden bir dünyada rekabet, her alanda olduğu gibi iş gücü piyasasında ve bilgi işçileri arasında da her geçen gün artmaktadır. Mezuniyet sonrası, iş hayatıyla tanışan kişi için artık diploma yeterli olmamakla birlikte, kişide yabancı dil, özgüven, duygusal zekâ, yaratıcılık gibi diğer yetkinlikler de aranmaktadır. Bu nedenle, Türkiye’den yurtdışına giden öğrenci sayısı her yıl artmaktadır. Bu kapsamda Yurtdışı eğitim planınızı oluştururken dikkat edilmesi gereken püh noktaları güvenilir kişi veya kurumlardan alma ihtiyacı doğmaktadır. Bu ihtiyaç ve taleplerin doğru ve güvenilir kuruluşlarca sunulmasını garanti altında tutmak, eğitim mağduriyetlerini gidermek ve öğrenci/velilere istekleri, beklentileri ve bütçeleri doğrultusunda en yüksek kalite de hizmet almalarını sağlamak amacılığıyla TEAG- Türkiye Eğitim Acenteleri Grubu isimli derneğimiz kurulmuştur.